Jak skutecznie usunąć reklamy z komputera?

Jak skutecznie usunąć reklamy z komputera?

Jak skutecznie usunąć reklamy z komputera

Jak skutecznie usunąć reklamy z komputera?

Witam!

W dzisiejszym poradniku opisze, jak skutecznie usuwać złośliwe oprogramowanie oraz uciążliwe dla nas reklamy na systemie Windows. 

Poradnik podzieliłem na 3 części:

Pamiętaj, że usuwasz i instalujesz oprogramowanie na własne odpowiedzialność.
Autor nie ponosi żadnych konsekwencji

  1. Skąd się biorą reklamy?
  2. jak usuwać?
  3. jak zapobiegać?

Skąd się biorą reklamy?

Reklamy, są przenoszone przez instalowanie oprogramowanie na systemie Windows, zwykle dzieje się tak, gdy np.: ściągamy a następnie instalujemy dany program z Internetu, a wraz z tym programem instaluje się nam syf w postaci tzw. Toolbar oraz reklam i spyware.

Dlaczego, ten syf się instaluje?

Dlatego, że wyrażasz zgodę świadomie, częściej nieświadomie i instalujesz dany program na swoim komputerze. Przez taki syf „właściciel” zbiera o tobie dane, wie co lubisz, jak grasz, jakie konkretne dane w odpowiednim momencie wyświetlić.

Zasada 1: 

nie instalujemy nie znanych programów z nie znanego pochodzenia i wiadomego pochodzenia,  tutaj najbardziej wiarygodne są strony producenta”
„ta jedna zasada może nam dużo zagwarantować oraz umilić przeglądanie Internetu.

Jak usuwać?

Jeżeli już zainstalowaliśmy taki program i teraz się drażnimy z reklamami, musimy podjąć pewne kroki.:  

Pierwsze, co możemy zrobić to przechodzimy do:

  Start -> Panel sterowania -> usuń programy 

Wyszukujemy nie chciane programy typu US-installer, i inne podobne oprogramowanie bez nazwy lub nie znanego źródła, a następnie odinstalujemy zbędny program.

Ale czy to wszystko?


Niestety nie, to nie wszystko, dane reklamy czy programy zostały na naszym dysku i teraz trzeba ich też się pozbyć z naszego komputera bądź laptopa. Przechodzimy na programy:

  1. AdwCleaner
  2. Ccleaner
  3. Malware-bytes

Instalujemy w/w programy, a następnie  jednym po drugim czyścimy nasz komputer, pamiętajmy że jak się uruchamiamy tylko pojedynczo  programy 
i usunięciu złego oprogramowania restartujemy nasz system operacyjny. To bardzo ważne żeby zmiany się właściwe zapisały. Raz na jakiś czas możemy operacje powtórzyć, nic nam nie zaszkodzi, a więcej pomoże.


Jak zapobiegać?

Tak to już jest koniec mojego krótkiego poradnika, mam nadzieje że dużo pomogłem potencjalnych użytkowników, jak reagować w sytuacji, jak mamy złośliwe oprogramowanie. Pamiętajmy tez ze inne programy mogą się zainstalować inaczej nawet z programów których byśmy się nie spodziewali. W tym poradniku nie opisywałem  jak instalować oraz przechodzić przez etapu usuwania. Programy są tak dziecinne proste ze każdy młody i dorosły sobie z nimi poradzi.

Pozdrawiam 
Karol Tomasiak
www.b34.pl

 

 

Jak skutecznie usunąć reklamy z komputera

 

 

[poll id=”2″]

Dodaj komentarz